historia snowboardu

Snowboard to stosunkowo nowy sport, który zyskał popularność dopiero w ostatnich kilkudziesięciu latach. Szybko jednak stał się jednym z najpopularniejszych sportów zimowych, zwłaszcza wśród młodszych osób. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem jazdy na snowboardzie lub po prostu jesteś ciekawy, jaka jest historia snowboardu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym jak powstał.

Historia snowboardu i sportów zimowych

Historia współczesnych sportów zimowych rozpoczęła się na początku XX wieku, kiedy ludzie zaczęli przypinać deski do stóp i zjeżdżać ze wzgórz. Do tego momentu takie “proto-narty” były wykorzystywane jedynie do poruszania się między osadami czy miejscowościami w okresie zimowym. Początki snowboardu zaczęły się znacznie później, niż narciarstwa.

Dopiero w latach 60-tych sport ten zaczął się naprawdę formować. W 1965 roku Sherman Poppen wynalazł “snurfer“, który był w zasadzie deską surfingową na śnieg. Rozwój tej konstrukcji, i zainteresowanie takim rozwiązaniem doprowadziło do powstania pierwszych prawdziwych desek snowboardowych, które były wykonane z włókna szklanego i miały metalowe krawędzie.

snurfer - histroai snowboardu
Snurfer – protoplasta Snowboardu. Fot: Wikipedia

Początki popularności snowboardu

Snowboard szybko zyskał popularność w latach 70-tych i 80-tych, ponieważ ludzie zaczęli postrzegać go jako fajny i alternatywny sposób na jazdę po stokach. W latach 90. nastąpił gwałtowny wzrost popularności tego sportu, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Było to spowodowane częściowo wzrostem popularności sportów ekstremalnych, jak również popularnością filmów i gier wideo o tematyce snowboardowej.

Obecnie snowboard jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych na świecie. Jest to świetny sposób, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się zimową scenerią, a także jest to świetny trening. Jeśli myślisz o kupnie snowboardu lub jesteś po prostu ciekawy tego sportu, sprawdź poniższe linki, aby uzyskać więcej informacji.

Snowboard na wikipedii

Sklep Snowboardowy Snow4Life